NOSLĒGUŠĀS PIRMĀS SEZONAS SKRITUĻSLALOMA SACENSĪBAS LATVIJĀ

Pagājušajā nedēļas nogalē, 9. jūnijā, Ikšķiles pilsētā norisinājās 2024. gada pirmās skrituļslaloma sacensības Latvijā – Latvijas kausa izcīņa, tajā elites grupās uzvaras gūstot Frīdai Saļņikovai un Georgam Šmalcam.

Kristaps Zvejnieks

6/11/20242 min read

Pagājušajā nedēļas nogalē, 9. jūnijā, Ikšķiles pilsētā norisinājās 2024. gada pirmās

skrituļslaloma sacensības Latvijā – Latvijas kausa izcīņa, tajā elites grupās uzvaras

gūstot Frīdai Saļņikovai un Georgam Šmalcam.

Pēdējos gados ierasts skrituļslaloma sacensības Latvijā sarīkot Ikšķilē esošajā Peldu

ielā. Līdzīgi kā pēdējās divas sezonas, arī šogad turpat jūlija izskaņā norisināsies

Pasaules kausa izcīņas posms World Cup Ikšķile.

Latvijas kausa izcīņas sacensībās Ikšķilē uz starta stājās kupls dalībnieku pulks – 60

skrituļslalomisti sākot ar U8 vecuma grupas jaunajiem sportistiem līdz pat elitei un tā

sauktajiem māsteriem. Sacensības mazliet sarežģīja lietainie laikapstākļi pirmajā

braucienā, to aizvadot pa slapju trasi, savukārt uz otro braucienu jau trase bija

nožuvusi un sportisti varēja doties trasē pilnā ātrumā.

U8 grupā meitenēm pārliecinoša uzvara Emīlijai Prikulei, savukārt zēniem ar 1,76

sekunžu pārsvaru uzvarēja Ernests Grīns (abi “SK Pantera”). Arī U10 grupā ar

pārliecinoši labākajiem rezultātiem finišēja “SSS/SK Pantera” skrituļslalomisti – Laura

Meldere un Rūdolfs Veigulis.

U12 grupā meitenēm ātrākā bija “SSS/SK Pantera” pārstāve Estere Šēnberga, kura

par 0,92 sekundēm apsteidza “Virsotnes” Elizabeti Allenu. Trešajā vietā palika Tīna

Oliņa (“SSS/SK Pantera”), kura uzvarētājai zaudēja 3,92 sekundes. Zēniem šajā

vecuma grupā viss pirmais trijnieks “SSS/SK Pantera” pārstāvjiem – uzvara Mārtiņam

Samofalam, kurš par 2,50 sekundēm pārspēja Kristenu Eigenfeldu un par 3,70 Jēkabu

Rasiņu.

U14 grupā zēniem uzvaru izcīnīja Kristiāns Indriksons (“SSS/SK Pantera”), kurš bija

par 2,59 sekundēm ātrāks kā Kristiāns Lazdiņš (“SSS/SK Pantera”), savukārt Emīls

Bušs izcīnīja trešo vietu, uzvarētājam zaudējot virs 6 sekundēm.

U16 grupā meitenēm ātrāko laiku divu braucienu summā sasniedza Estere Ausekle,

kura par 1,19 sekundēm pārspēja Anniju Biezo, bet par 4,77 Amandu Veiguli. Visas

pjedestāla ieguvējas pārstāv “SSS/SK Pantera”. Zēniem šajā vecuma grupā kā

vienīgais finišēja Valters Bērziņš (“SSS/SK Pantera”)

Elites grupā sievietēm Frīda Saļņikova (“SSS/SK Pantera”) par 2 sekundēm apsteidza

savu māsu Elzu Saļņikovu (“SSS/SK Pantera”), bet trešajā vietā ierindojās Marta

Bērziņa (“Virsotne”), kura uzvarētājai zaudēja 4,06 sekundes. Vīriešiem uzvaru

izcīnīja Georgs Šmalcs (“GS Sports”), kurš pēc pirmā brauciena bija otrais ātrākais,

tomēr divu braucienu summā izdevās par 1,30 sekundēm pārspēt Dāvi Zvejnieku

(“Virsotne”). Trešo vietu sacensību izskaņā ieguva Pauls Pēteris Prancāns (“SSS/SK

Pantera”), kurš pēc pirmā brauciena bija sacensību vadībā, bet finišā uzvarētājam