Latvieši ielaužas pirmajā desmitniekā PK posmā Ikšķilē

Ikšķilē noslēdzies skrituļslaloma Pasaules Kausa izcīņas ceturtais posms, tajā uzvaras izcīnot Vācijas sportistiem Elea Borsigai un Jorgam Bertšam. Arī Latvijas skrituļslalomistiem padevās veiksmīgas sacensības, Frīdai Saļņikovai izcīnot 10. vietu sieviešu konkurencē, savukārt Dāvim Zvejniekam un Georgam Šmalcam tiekot pie attiecīgi 8. un 10. vietas starp vīriešiem.

7/31/20224 min read

Pasaules Kausa posms skrituļslalomā Latvijā norisinājās vien otro reizi, turklāt pēc 10 gadu pārtraukuma. Sacensību nedēļas nogale iesākās ar "BTA" kausa izcīņas sacensībām sestdienā, savukārt svētdien Peldu ielā, Ikšķilē, tika aizvadīts galvenais notikums – 2022. gada sezonas Pasaules Kausa ceturtais posms.

Sievietēm pirmajā braucienā Ikšķiles kalnu visātrāk pieveikt spēja Pasaules Kausa kopvērtējuma trešās vietas īpašniece, vāciete, Elea Borsiga, kura pirmo braucienu veica vien par nieka 0,02 sekundēm ātrāk kā kopvērtējuma līdere Mona Zinga (Vācija). Trešo labāko laiku uzrādīja Laura Dursta (Vācija), kura no līderes atpalika par 0,49 sekundēm. Starp latvietēm ātrākās bija māsas Elza un Frīda Saļņikova, ierindojoties 13. un 14. pozīcijā, turklāt abas šķīra vien 0,01 sekunde.

Vīriešu konkurencē pirmo braucienu ar pārliecinošu pārsvaru uzvarēja vācietis Jorgs Bertšs, par 0,42 sekundēm pārspējot tautieti Maksimilianu Šēdlbaueru, savukārt trešajā vietā palika cits vācietis Noa Zings, atpaliekot vien vienu sekundes simtdaļu vairāk. Savukārt Dāvim Zvejniekam astotais rezultāts, no līdera atpaliekot par precīzi sekundi.

Otrajā braucienā dalībniekus sagaidīja ļoti sarežģīta trase, kas vairākiem sportistiem izrādījās par grūtu, piedzīvojot izstāšanos. Sievietēm pirmā brauciena līdere Borsiga uzrādīja otro labāko laiku braucienā, tomēr ar to bija pietiekami lai nodrošinātu uzvaru divu braucienu summā, par 0,21 sekundi apsteidzot Zingu. Dursta piedzīvoja izstāšanos jau trases augšdaļā, ļaujot vācietei Manuelai Šmolai pakāpties uz goda pjedestāla noslēdzošo pakāpienu. Šmola no uzvarētājas atpalika par 0,37 sekundēm. Cīņā par labākās latvietes godu Frīdai izdevās pārspēt māsu Elzu Saļņikovu, pakāpjoties līdz pat 10. vietai. Frīda, kura pirmo reizi karjerā sasniedza PK posma pirmo desmitnieku, uzvarētājai zaudēja 4,11 sekundes.

Kungiem arī otrajā braucienā ātrākais bija Bertšs, divu braucienu kopsummā savu pārsvaru pār tuvāko sekotāju palielinot līdz 0,89 sekundēm. Pēc Šēdlbauera kļūdiņām trasē uz otro vietu pacēlās Noa Zings, savukārt ar otro labāko rezultātu braucienā vien par 0,01 sekundi tālāk finišēja Luka Gēkelers (Vācija). Dāvim Zvejniekam izdevās nosargāt savu astoto pozīciju, atstatumam līdz uzvarētājam gan pieaugot līdz 2,36 sekundēm, turpretim Georgs Šmalcs divu braucienu summā spēja sasniegt 10. pozīciju, līdzīgi kā Saļņikovai, izcīnot savu pirmo desmitnieku Pasaules Kausa posmos.

Sacensību uzvarētāja Elea Borsiga pēc pirmās uzvaras izcīnīšanas šajā sezonā stāsta: “Lieliskas sajūtas, es esmu ļoti priecīga. Man tas izdevās! Mums katrās sacensībās ir ļoti sīva cīņa ar Monu (Zingu), bet vienmēr mēs abas esam priecīgas par mūsu abu rezultātiem. Labprāt atgriezīšos uz sacensībām šeit Latvijā arī nākamajā gadā!”

Savu prieku par uzvaru sacensībās neslēpa arī uzvarētājs vīriešu konkurencē, Jorgs Bertšs: “Esmu ļoti apmierināts, lielisks rezultāts. Jau pēc divām nedēļām mūs gaida sacensības Spānijā, tagad gaida gatavošanās tām. Ja Ikšķilē būs Pasaules Kauss nākamajā gadā, noteikti ar prieku došos uz šejieni.”

Labākā no latvietēm, Frīda Saļņikova, pēc sacensībām komentē: “Negaidīts rezultāts, šis man ir tikai otrais gads Pasaules Kausa sacensībās, un es esmu tiešām priecīga, ka izdevās iekļūt pirmajā desmitniekā. Izdevās pareizi un labi izbraukt trases vidusdaļu, un tas arī ļāva apsteigt māsu.”

Dāvis Zvejnieks pēc sezonas labākā rezultāta sasniegšanas pastāstīja: “Ļoti foršs pasākums, super, ka tik daudz skatītāju. Laikapstākļi arī bija lieliski, visa organizācija izcila, ļoti foršas emocijas. Kad nobraucu finišā, bija mans bļāviens, pēc kā jau varēja saprast, ka pats esmu apmierināts ar braucienu un pašam patika kā nobraucu. Vēl priekšā pāris treniņi pirms Pasaules Kausa posma Spānijā, arī tur vienmēr ir ļoti forša atmosfēra, cerēsim, ka izdosies nomest vēl kādu vietiņu.”

Lai arī Pasaules Kausa sacensībās startēt nevar paši jaunākie skrituļslalomisti, tomēr, lai arī viņiem būtu iespēja izbaudīt sacensības divu dienu garumā, pēc PK sacensību noslēguma pa to pašu otrā brauciena trasi U8, U10 un U12 grupiņu sportisti aizvadīja viena brauciena sacensības “Cerību kausā”.

Pēc Ikšķiles posma PK sezonā atlikuši vēl divi posmi, kuri abi norisināsies Spānijā. Sezonas piektais posms plānots pēc divām nedēļām Villablino pilsētiņā, kur paralēli tiks aizvadīts arī Eiropas čempionāts, bet sezona noslēgsies 17. un 18. septembrī Hihonā.

2022. gada Pasaules Kausa 4. posma Ikšķilē organizēšana ir iespējama pateicoties atbalstam, ko nodrošina Ogres novads, BTA Vienna Insurance Group, Sporta klubs “Virsotne”, K-Uguns, Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un Zinātnes ministrija, Latvijas Skrituļslidošanas federācija, Jusan Print, My Skin, Kokmuiža&Gardu Muti un World Skate. Sacensības tiek līdzfinansētas no valsts budžeta līdzekļiem.

Avots: SportaCentrs.com