Jau šajā nedēļas nogalē Ikšķilē notiks PK posms skrituļslalomā

Jau šajā nedēļas nogalē, 30. un 31. jūlijā, Ikšķilē tiks aizvadīts 2022. gada Pasaules Kausa skrituļslalomā sezonas ceturtais posms, kā arī pasaules ranga ieskaites sacensības BTA kausa izcīņa. Sacensībām pieteikušies vairāk kā 110 sportisti no septiņām valstīm.

7/27/20222 min read

Jau šajā nedēļas nogalē, 30. un 31. jūlijā, Ikšķilē tiks aizvadīts 2022. gada Pasaules Kausa skrituļslalomā sezonas ceturtais posms, kā arī pasaules ranga ieskaites sacensības BTA kausa izcīņa. Sacensībām pieteikušies vairāk kā 110 sportisti no septiņām valstīm.

Latvijā skrituļslaloma Pasaules Kausa posms līdz šim vienīgo reizi norisinājās pirms 10 gadiem, toreiz sacensībām notiekot Lorupes gravā, Siguldā. Šajā nedēļas nogalē sacensībās tiks iesāktas jau sestdienā, kad tiks aizvadīta BTA kausa izcīņa, kas paralēli būs arī pasaules ranga ieskaites sacensības. Tajās uz starta stāsies dalībnieki visās vecuma grupās, sākot jau no pašiem mazākajiem jaunajiem sportistiem.

Svētdienā gaidāms nedēļas nogales galvenais notikums – Pasaules Kausa ceturtais posms, kurā dalību ņems gan labākie pasaules skrituļslalomisti, gan vairāki Latvijas sportisti, kuri centīsies izmantot mājinieku priekšrocības, cīnoties par augstākajām vietām.

Pirms PK sezonas ceturtā posma kopvērtējuma vadībā sievietēm atrodas vāciete Mona Singa, kura iekrājusi 300 punktus, bet viņai seko tautietes Manuela Šmola un Elea Borsiga ar attiecīgi 200 un 160 punktiem. Savukārt vīriešu konkurencē pirmais ir vācietis Jorgs Bertšs ar 280 punktiem, otrais ar 170 punktiem ir spānis Serhio Mendess Peress, savukārt vēl 10 punktus tālāk atpaliek cits vācietis Maksimiliāns Lēvs. Labākais no latviešiem pagaidām kopvērtējumā ir Dāvis Zvejnieks, kurš ar 48 punktiem ieņem 14. vietu, tomēr Zvejnieks ir pierādījis, ka spēj cīnīties par augstākām pozīcijām, pagājušā gada kopvērtējumā izcīnot sesto vietu.

Sacensību braucieni Ikšķilē abās dienās sāksies plkst. 9.50, sportistiem traucoties lejā pa trasi Peldu ielā. Otrā brauciena starta laiks sestdien plānots plkst. 12.40, savukārt svētdien plkst. 12.20. Sacensības tiešraidē tiks translētas TV4 televīzijas kanālā, kā arī citās straumēšanas platformās, tostarp Facebook.

Sacensībās līdzi just Latvijas sportistu gaitām laipni gaidīti gan Ogres novada iedzīvotāji, gan novada viesi, turklāt ieeja sacensību teritorijā būs bez maksas.

2022. gada Pasaules Kausa 4. posma Ikšķilē organizēšana ir iespējama pateicoties atbalstam, ko nodrošina Ogres novads, BTA Vienna Insurance Group, Sporta klubs “Virsotne”, K-Uguns, Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un Zinātnes ministrija, Latvijas Skrituļslidošanas federācija, Jusan Print, My Skin, Kokmuiža&Gardu Muti un World Skate. Sacensības tiek līdzfinansētas no valsts budžeta līdzekļiem.

Avots: SportaCentrs.com